Hyra sulky?

Discussion in 'Prat om Gran Canaria' started by Johanna, Jan 8, 2009.

  1. Johanna

    Johanna Medlem

    Är det någon som har erfarenhet av att hyra en barnvagn (sulky) på öarna och vet vad det är för typ av vagnar? Är dom fällbara så barnet kan sova i dom?

    (När man har fått en liten så dyker det ju upp helt nya frågor inför nästa resa som ju är låååångt borta, men men........:))
     
  2. Cina

    Cina Medlem

    Johanna jag vet att de flesta charterarrangörerna hyr ut om du säger till
    För sulkyvagn, barnstol och/eller skötbord (endast Kanarieöarna) tar dom om jag inte minns fel några hundra svenska kronor per vecka.
     
  3. Johanna

    Johanna Medlem

    Tack Cina! Men jag undrar också om någon har erfarenhet av att hyra sulky och vet om de är fällbara så att barnet kan sova i dom eller om det bara går att sitta i dom? Jag vill ju att lilleman skall kunna sova i den på dagen och på kvällen när mamma & pappa äter gott på någon mysig restaurang!!!
    /Johanna
     

Share This Page

  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice