Ombokning i sista minuten

Discussion in 'Prat om Gran Canaria' started by klara, Oct 16, 2008.

  1. klara

    klara Medlem

    De ringde från apollo i eftermiddag och berättade, att hotell riosol, som vi hade bokat, inte var klart än efter renoveringen. De erbjöd oss ett likvärdigt hotell alldeles i närheten, som heter Puerto azul. Vi får ersättning för det inträffade, så det är ingenting att säga om det. Vi sticker på lördag.

    Jag undrar också om det är någon, som har bott på det hotellet.

    Irene
     
  2. fbkmarie

    fbkmarie Medlem

    Hej klara och giggis, ha nu så himla trevligt på era resor, sola ät och drick gott:) Kom sedan hen med solskenshistorier om vad ni gjort[8D] kram/ marie
     
  3. Cina

    Cina Medlem


    har du sett den här sidan ;)
    https://www.booking.com/hotel/es/puerto-azul-amadores.sv.html

    cina
     
  4. Bumpen

    Bumpen Medlem

    Det såg kanon ut!.
    Men är det inte långt till centrum?
     
  5. klara

    klara Medlem

    Tack, Marie.

    Här ska det solas, badas, ätas och drickas gott. Jag lovar.

    Ha det så bra.

    Irene
     
  6. klara

    klara Medlem

    Bumpen, vi låg på J.b för 2 år sedan. Det ligger ett stenkast därifrån, fast Puerto azul ligger en aningen längre upp. Visst, det blir till att gå mycket, men lite motion på semestern skadar ju aldrg. Du vet, man äter och dricker gott. Sist vi bodde i de trakterna gick vi alltid ner till Puerto rico centrum och tog taxi hem. Beachen utnyttjade vi i Amadores. Det är ju inte långt, att gå upp till Europa shoppingcenter. Där finns ju det nödvändigaste. När jag gick in på hemsidan, tyckte jag att det så jättehärligt ut och vilka pooler.

    Ha det!

    Irene
     

Share This Page

  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice